Zsákmányszerzés agárpályán - az igazi ösztön

A Lelkes Csapatot terrieres gazdik hozták létre, akik ki akarták próbálni kutyáikat agárpályán. Mára rengeteg terrier fajta képviselteti magát Csapatunkban, de sok más fajta is. Örömmel fogadunk Csapatunkba keverék kutyusokat.

Szervezünk edzéseket az Isaszegi Agárpályán teljesen kezdőknek, haladóknak, és nagy népszerűségnek örvendenek versenyeink, amiket Lelkes Versenyeknek hívunk, és évente háromszor rendezünk meg.
Bárkinek ajánlom programjainkat, akik szeretnék jól lefárasztani kutyáikat, vagy szeretnék megnézni, mi az a zsákmányszerző ösztön, ami alapvetően minden kutyában benne van.
Jó futkározást kívánunk minden Lelkes Kutyusnak!

2016.05.15: 6. LELKES VERSENY - Haladók Versenye

2016.05.15 16:03

A 2016-os évad első versenyét rendeztük tegnap az Isaszegi Agárpályán. Ketté választottuk a versenyt, ma a haladók versenye volt.

Ez annyi szigorítást jelentett, hogy szokásos távjainkon (70m, 270m) kötelező volt startboxból indulni. Nyilván haladó szintű klubtagunk kevesebb van, mint kezdő, így megnyitottuk a pálya kapuit az edzésre érkezőknek is, így délutánra szép számú Lelkes klubtag nyüzsgött a pályán.

A tacskók kivételével mindenki diviziós rendszerben indult a versenyen, vagyis fajtától függetlenül az első időmérő futamok alapján soroltuk be a kutyákat (közel) 6-os csoportokba (volt 7 fős, de volt 4 fős diviziónk is). Többen kérdeztétek, mitől függ a diviziók létszáma, hadd térjek ki erre röviden. Amikor lemennek az időmérő futamok, akkor nyilván egy gombnyomással sorrendbe tudjuk tenni azokat. Később azonban nem az a legfontosabb szempont, hogy hatan legyenek egy divizióban, hanem hogy azok, akik benne vannak, a lehető legközelebbi időeredményekkel kerüljenek be. Így sikerült most is, hogy a 270 méteres leggyorsabb divizió-1-ben csak négy kutya volt, mert maximum tized másodpercek voltak a kutyák futamai között, míg ugyenezen a távon, a következő divizióban heten voltak, de a (lassabb) div-2 első döntőse és a (gyorsabb) div-1 utolsó döntőse között nem 1-2 tized, nem 1-2 század hanem sokkal nagyobb különbség volt.

Mivel ez a Haladók Versenye volt, nem tartottunk reggel benyuszizást, nem volt boxgyakorlás és nem volt segédkezés a startnál, itt már elvártuk a gördülékeny versenyfutamokat. Szerencsére versenyzőink bebizonyították, hogy megilleti őket a profi cím. Olyan gyorsan lementek a futamok, hogy a marhapörköltnek még esélye sem volt elkészülni :) De ez sem volt gond, spóroltunk az idővel, hamarabb kezdtük a döntő futamokat, több jutott edzésre (és amúgy a marhapöri bográcsban, tarhonyával fantasztikusan finom lett!).

A délutáni edzésre érkezőket megkértük, hogy ebédszünetben érkezenek, hogy lássák és tanulhassanak a profik döntőiből. A döntők után edzést tartottunk, majd jött az eredményhirdetés, utána újból az edzésfutamok.

Egyéni licencet szerzett:

POPEYE, francia bulldog, tulajdonos: Timku Tamara

Verseny licencet szerzett (sikeres második társas licencfutamával):

ICEY, parson russell terrier, tulajdonos: Füzesi Hajnalka

gratulálunk nekik! (y)

Két vendégünk is volt a versenyen: eljöttek a FiskePulver képviselői körülnézni és szurkolni, illetve megérkezett általuk a felajánlásuk is, amivel támogatták rendezvényünket: minden első helyezett kapott egy zacskó FiskePulvert, köszönjük!

Kilátogatott hozzánk a Bol-Dog kutyanyakörv és póráz dizájn cég is, bemutatták legújabb "LELKES by BOL-DOG" kollekciójukat, és direkt a versenyzéshez terveztek könnyen kezelhető elkapó pórázokat és nyakörveket is.